3 головних питання про лаку в підлогових покриттях.
Питання №1: скільки шарів лаку на паркеті краще — п’ять? сім? дев’ять?
Секрет полягає в тому, що не всі шари, що необхідно нанести для дотримання технології виробництва, є лаком. Наприклад, комбінація таких 7-ми шарів «лаку» може бути наступною — праймер + шпатлівка + грунт + грунт + грунт + лак + лак.
А якщо продукція покрита 5-ю шарами «лаку»? Виходить, що в цьому випадку один або два компоненти відсутні і відповідно така продукція вже буде відрізнятися від «7-ми шарової» за своїми характеристиками.
Кожен шар важливий! І кожен шар потрібен!
Праймер служить для створення гарної адгезії між деревом і наступними шарами покриття,
шпатлівка заповнює нерівності деревини в дизайнах з гладкою поверхнею,
грунт відповідає за стійкість до стирання,
лак забезпечує зовнішній вигляд і стійкість до подряпин.
Питання №2: чим товще шар лаку, тим краще?
Лакове покриття не працює за принципом — чим товще, тим краще. Справа в тому, що деревина — це «живий матеріал», який розширюється при підвищеній вологості і стискається при зниженій. При цьому лак, який покриває деревину, повинен бути досить еластичним, щоб стискатися або розширюватися разом з дерев’яною основою. Якщо зробити шар лаку занадто товстим, то він не буде достатньо еластичним і тоді або лак відстане від дерева, або він потріскається. Тому шар лаку (зазвичай кілька сотень мікрон) роблять саме таким, яким він повинен бути, ні товще, ні тонше.
Питання №3: міцний лак захищає на 100%?
Покрита лаком деревина має стійкість до стирання і дрібних подряпин. Але товщина в кілька сотень мікрон не дозволить захистити дерево від ударів або глибоких подряпин. Тому обираючи «міцний лак», ви обираєте лак з високою стійкістю, але без абсолютного захисту.